Strona główna

Aresztowania członków zorganizowanej grupy przestępczej handlującej metamfetaminą

Powrót do listy

środa, 8 listopada 2017

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze nadzoruje śledztwo Centralnego Biura Śledczego Policji Wydział w Jeleniej Górze dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się dystrybucją znacznych ilości metamfetaminy.

Podejrzani sprzedali 10 kilogramów metamfetaminy za 1 mln zł

6 listopada 2017 r., na polecenie prokuratora nadzorującego śledztwo, funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili w Bogatyni i innych miejscowościach przeszukania i zatrzymania jedenastu osób.

Prokuratorzy przedstawili zatrzymanym zarzuty popełnienia przestępstw udziału i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych i przesłuchali ich w charakterze podejrzanych.

Z ustaleń śledztwa wynika, że sprawcy przez 6 miesięcy sprzedali około 10 kilogramów metamfetaminy zwanego „piko” o wartości około 1 miliona złotych.

Wnioski o tymczasowe aresztowanie

Wobec siedmiu podejrzanych prokurator skierował wnioski o tymczasowe aresztowanie, które 7 listopada 2017 r. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze uwzględnił.

Co do pozostałych czterech podejrzanych, prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym, w tym poręczenie majątkowe w kwocie 60.000 złotych.

W wyniku przeprowadzonych przeszukań Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze zabezpieczyła między innymi blisko 100.000 złotych w gotówce.

Podejrzanym grożą kary pozbawienia wolności w wymiarze od 2 do 15 lat (art. 258 par. 1 i 3 kodeksu karnego i z art. 56 ustęp 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii w zw. z art. 12 kodeksu karnego i z art. 65 par. 1 kodeksu karnego).

Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa