Strona główna

„Kopernik” kierujący zorganizowaną grupą przestępczą został zatrzymany w Belgii

Powrót do listy

czwartek, 12 października 2017

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania Dawida S. pseudonim Kopernik został zatrzymany w Belgii. Zatrzymanie podejrzanego było możliwe dzięki szczegółowym informacjom przekazanym za pośrednictwem sieci ENFAST przez funkcjonariuszy z Zarządu III Centralnego Biura Śledczego Policji - tzw. „łowców cieni”.

Dawid S. od dwóch lat poszukiwany był najpierw na podstawie Listu Gończego wystawionego przez Prokuraturę Rejonową w Białymstoku, a następnie na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wystawionego przez Sąd Okręgowy w Białymstoku na wniosek Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. Aby uniknąć zatrzymania Dawid S. zerwał kontakt z rodziną, zmieniał miejsca zamieszkania i numery telefonów oraz używał fałszywych dokumentów tożsamości wystawionych nie na swoje nazwisko.

Dawid S. pseudonim Kopernik podejrzany jest o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, a także o paserstwa. Jest on także podejrzewany o wyłudzenia odszkodowań poprzez aranżowanie stłuczek i kolizji komunikacyjnych.

Zatrzymany w najbliższym czasie zostanie przetransportowany do Polski. Następnie zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, gdzie usłyszy prokuratorskie zarzuty.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa