Strona główna

Nagroda Prokuratora Krajowego dla finalisty V Konkursu Krasomówczego dla Aplikantów KSSiP

Powrót do listy

piątek, 25 listopada 2016

25 listopada 2016 r. w Krakowie odbył się finał V Konkursu Krasomówczego dla Aplikantów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, w którym udział wzięło sześciu finalistów wyłonionych w drodze wcześniejszych eliminacji.

Jednym z gości konkursu i członkiem jury był I Zastępca Prokuratora Generalnego i Prokurator Krajowy – Bogdan Święczkowski.

Finał konkursu został przeprowadzony w sali rozpraw Sądu Apelacyjnego i miał formę dwóch symulacji części rozprawy sądowej, podczas której finaliści wygłaszali mowę oskarżycielską lub obrończą albo ogłaszali wyrok i podawali jego najważniejsze powody.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

I miejsce –   Jakub Seweryn, aplikant VI rocznika aplikacji prokuratorskiej,

II miejsce –   Paweł Brzozowski, aplikant V rocznika aplikacji prokuratorskiej,

III miejsce   Andrzej Osowiecki, aplikant VII rocznika aplikacji ogólnej.

Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski ufundował dodatkową nagrodę  dla aplikanta VI  rocznika aplikacji prokuratorskiej -  Jakuba Seweryna za wygłoszenie najlepszej mowy oskarżycielskiej.

Decyzja o organizacji Konkursu Krasomówczego dla Aplikantów Krajowej Szkoły  Sądownictwa i Prokuratury była odpowiedzią na oczekiwania środowiska sędziowskiego i prokuratorskiego dotyczące włączenia do cyklu kształcenia aplikantów zajęć podnoszących umiejętności oratorskie, niezbędne w pracy sędziego i prokuratora. Konkurs ten jest również okazją do praktycznego wykorzystania przez uczestniczących w nim aplikantów dotychczas zdobytej wiedzy.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa