Po 20 latach od zabójstw właścicieli hurtowni sprawcy zbrodni usłyszeli prokuratorskie zarzuty

Po 20 latach od zabójstw właścicieli hurtowni sprawcy zbrodni usłyszeli prokuratorskie zarzuty

Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie prowadzi śledztwo dotyczące między innymi zabójstw właścicieli hurtowni wyrobów spożywczych i monopolowych. Śmierć poniosło łącznie sześciu osób. W przypadku czterech osób zabójstw dokonano przy użyciu broni palnej. 


Do tych przestępczych zdarzeń doszło w latach 1997 - 1999 na terenie województwa świętokrzyskiego.

Ustalenia poczynione w toku śledztwa doprowadziły do zatrzymania czwórki podejrzanych: Adama K., Teresy J., Sylwestra J., i Piotra J. Do zatrzymań doszło wczoraj (11 października 2017 roku). Kolejne dwie osoby: Tadeusz G. i Mirosław K., zostaną dziś (12 października 2017 roku) doprowadzone do Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej z zakładów karnych, w których odbywają kary pozbawienia wolności orzeczone w innych sprawach.

Po doprowadzeniu zatrzymanych do prokuratury zostaną im ogłoszone zarzuty dotyczące popełnienia zbrodni zabójstw (art. 148 par. 1 kodeksu karnego) i innych, dokonanych w różnych konfiguracjach osobowych.

Po zakończeniu czynności procesowych podjęte zostaną decyzje w przedmiocie zastosowania wobec podejrzanych środków zapobiegawczych, w tym tymczasowych aresztowań.

Z uwagi na wstępny etap i dobro śledztwa na tym etapie nie mogą zostać ujawnione dane dotyczące czasu i miejsca poszczególnych zbrodni, ani tożsamość osób pokrzywdzonych. 

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa