Strona główna

Polsko – emirackie konsultacje

Powrót do listy

poniedziałek, 20 lutego 2017

W dniach 15-16 lutego 2017 roku w Abu Zabi odbyły się dwustronne polsko – emirackie konsultacje przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości RP i Prokuratury Krajowej RP z przedstawicielami Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokuratury Generalnej Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W trakcie rozmów omówiono kwestie dotychczasowej  współpracy międzynarodowej w sprawach karnych oraz dokonano analizy zagadnień związanych z koniecznością  usprawnienia  realizacji polskich wniosków o pomoc prawną. Podczas spotkania poruszono także tematykę realizacji emirackich wniosków o ekstradycję.

Stronę polską reprezentowali Dyrektor Biura Współpracy Międzynarodowej Prokuratury Krajowej – Marcin Szumacher oraz Naczelnik Wydziału Prawa Międzynarodowego Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Praw Człowieka Ministerstwa Sprawiedliwości – Tomasz Chałański oraz po jednym prokuratorze zajmującym się obrotem prawnym z zagranicą z MS i PK.

Strona emiracką reprezentowali przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokuratury Generalnej pod przewodnictwem Dyrektora Administracji Spraw Międzynarodowych – Abdula Rahmana M. Baloushi`ego.

Obie strony oceniły spotkanie jako bardzo owocne zwłaszcza w kontekście bieżącej współpracy i planowanych w najbliższym czasie negocjacji w sprawie  podpisania dwustronnej umowy o pomocy prawnej.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa