Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski gościem telewizji wPolsce.pl

Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski gościem telewizji wPolsce.pl

Zmiany w prokuraturze, zwalczanie przestępczości VAT-owskiej i afera reprywatyzacyjna to główne tematy rozmowy Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego z red. Wojciechem Biedroniem w programie „Poranna rozmowa” w telewizji internetowej wPolsce.pl.


Na pytania w sprawie afery reprywatyzacyjnej, Prokurator Krajowy podkreślił znaczenie i dobrą  współpracę z Komisją Weryfikacyjną i zapowiedział kolejne procesowe działania prokuratorów  w tej sprawie.

- Dobra zmiana zachodzi także w prokuraturze. Dochodzi do wymiany kadr i przeprowadzamy wiele potrzebnych szkoleń. W prokuraturze nastąpiły głębokie zmiany. Dbamy nie tylko o interesy państwa, ale też zwykłych Polaków – mówił dzisiaj (3 października 2017 roku) na antenie w studiu telewizji internetowej wPolsce.pl. Prokurator Krajowy. Podkreślił, że prokuratorzy coraz częściej  angażują się także w działania pozakarne: cywilne i administracyjne na rzecz zwykłych obywateli i duża w tym zasługa Zastępcy Prokuratora Generalnego Roberta Hernanda, który sam inicjuje takie działanie lub je wspiera.

Prokurator Krajowy jako przykład zmian w prokuraturze podał śledztwa dotyczące wyłudzeń nieruchomości od osób starszych, chorych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Sprawy te, dzięki zaangażowaniu Zastępcy Prokuratora Generalnego Krzysztofa Sieraka są łączone i koordynowane.

Więcej w nagraniu [link]

 

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa