Prokurator Prokuratury Okręgowej w Kielcach wyróżniony w konkursie dziennika „Rzeczpospolita”

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Kielcach wyróżniony w konkursie dziennika „Rzeczpospolita”

W pierwszej edycji konkursu Prawnik Roku zorganizowanym przez dziennik „Rzeczpospolita” wyróżnienie dla prawnika niezłomnego otrzymał Robert Rolka – prokurator Prokuratury Okręgowej w Kielcach.


W głównej kategorii prawnik roku 2016 prokurator Robert Rolka uplasował się na drugim miejscu, tuż za laureatem profesorem Adamem Strzemboszem.

W uzasadnieniu decyzji podkreślono, że prokurator Robert Rolka od 2009 roku z poświęceniem rozlicza kolejne czyny członków nietykalnej wcześniej tzw. mafii świętokrzyskiej. Dotychczas oskarżył około 150 osób, z których ponad 100 już zostało prawomocnie skazanych.

- To wyróżnienie dla całego środowiska prokuratorskiego. To wyróżnienie za ciężką pracę prokuratorów, która nie zawsze jest należycie doceniana – powiedział prokurator Robert Rolka, odbierając dyplom.

W kapitule konkursu zasiadali przedstawiciele różnych środowisk i zawodów prawniczych. Prokuratorów reprezentował Robert Hernand – Zastępca Prokuratora Generalnego oraz Małgorzata Bednarek – Naczelnik Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Nagrodzonemu prokuratorowi Robertowi Rolce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

Prawnikiem roku został prof. Adam Strzembosz (rp.pl)

Prawnik Roku / Prawnik Niezłomny - Robert Rolka: Prokuratorom stres musi być obcy (rp.pl)

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa