Strona główna

Prokuratorskie zarzuty dla braci, którzy prowadzili plantację marihuany

Powrót do listy

piątek, 17 marca 2017

Prokuratura Okręgowa w Opolu prowadzi śledztwo dotyczące uprawiania i wytwarzania w celu wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

Zatrzymano dwóch mężczyzn

Postępowanie to zostało wszczęte po tym, jak funkcjonariusze opolskiego CBŚP uzyskali informację o plantacji marihuany znajdującej się na terenie byłego PGR-u w województwie opolskim. Uprawą narkotyków zajmował się jeden z synów właścicieli gospodarstwa - 25-letni Dawid B. W przestępczym procederze pomagał mu starszy brat.

Na polecenie prokuratora obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy opolskiego CBŚP.

Na terenie plantacji funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 200 krzewów konopi, prawie 5,5 kg wytworzonej marihuany i prawie kilogram amfetaminy. Ustalono, że Dawid B. zakupił zabezpieczoną amfetaminę w celu sprzedaży jej z zyskiem.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to prawie 200 tysięcy złotych.

Czynności w prokuraturze

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Okręgowej w Opolu ogłoszono im zarzuty i przesłuchano w charakterze podejrzanych. 

Dawidowi B. prokurator zarzucił uprawę i wytwarzanie w celu wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Jego starszemu bratu prokurator zarzucił pomocnictwo w uprawianiu i wytwarzaniu w celu wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających.

Na wniosek prokuratora podejrzany Dawid B. został tymczasowo aresztowany przez Sąd. Wobec drugiego z podejrzanych prokurator zastosował dozór Policji. 

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa