Strona główna

Przemytnicy narkotyków z prokuratorskimi zarzutami

Powrót do listy

wtorek, 18 kwietnia 2017

Prokuratura Okręgowa w Lublinie nadzoruje śledztwo dotyczące działania grupy przestępczej zajmującej się przemytem i wprowadzaniem na warszawski rynek znacznych ilości narkotyków. Postępowanie to prowadzone jest przez funkcjonariuszy warszawskiego CBŚP.

Ujawniono nowy narkotyk

W toku śledztwa ustalono dwa kanały przemytnicze amfetaminy. Narkotyk trafiał z Polski do Szwecji i Niemiec. Był on dostarczany do odbiorców za pomocą przesyłek kurierskich. Amfetamina była ukrywana  w używanym sprzęcie AGD.

Po zlikwidowaniu tych kanałów przemytniczych członkowie grupy przestępczej skoncentrowali się na handlu narkotykami w Warszawie.

Funkcjonariusze CBŚP ustalili magazyn, gdzie przechowywana była kokaina, heroina i mefedron. W sumie zabezpieczono narkotyki o szacunkowej wartości 1,2 miliona złotych. Zabezpieczono: 4 kilogramy kokainy, 1,6 kilograma heroiny, 11 kilogramów amfetaminy, 700 gram mefedronu, a także 400 listków nowego na polskim rynku narkotyku 25-NBOMe, który jest podobny w działaniu do LSD.

Sąd zastosował areszt

W ostatnich dniach funkcjonariusze CBŚP, działając na polecenie prokuratora, zatrzymali 9 członków zorganizowanej grupy przestępczej.

Po ich doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Lublinie prokurator ogłosił zarzuty dotyczące m.in. przemytu i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec ośmiu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa