Strona główna

W Sądzie Najwyższym szarpał za broń policjanta i zrzucił jego czapkę, a teraz zasiądzie na ławie oskarżonych

Powrót do listy

środa, 2 sierpnia 2017

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ w Warszawie 31 lipca 2017 roku skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Bartoszowi Sz.

Mężczyzna został oskarżony o znieważenie pełniącego obowiązki służbowe funkcjonariusza Policji. Podczas i w związku z przeprowadzaną interwencją służbową oskarżony zrzucił policjantowi czapkę służbową. Chodzi o przestępstwo z art. 226 par. 1 kodeksu karnego.

Prokurator oskarżył również Bartosza Sz. o stosowanie przemocy w celu zmuszenia pełniącego obowiązki służbowe funkcjonariusza Policji do zaniechania prawnej czynności służbowej. Oskarżony szarpał policjanta za broń służbową. Chodzi o przestępstwo z art. 224 par. 2 kodeksu karnego.

Do popełnienia zarzuconych oskarżonemu przestępstw doszło 31 maja 2017 roku w Warszawie w budynku Sądu Najwyższego przy Placu Krasińskich 2/4/6. 

Przestępstwo z art. 226 par. 1 kodeksu karnego zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo do roku pozbawienia wolności. Natomiast przestępstwo z art. 224 par. 2 kodeksu karnego zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa