Wywiad prasowy Prokuratora Krajowego w Naszym Dzienniku

Wywiad prasowy Prokuratora Krajowego w Naszym Dzienniku

- W prokuraturze doszło do dużych zmian i są to zmiany pozytywne. Przeprowadziliśmy reorganizację nie tylko administracyjną, ale i personalną. Nowe struktury bardzo szybko okrzepły - powiedział Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski w wywiadzie opublikowanym dzisiaj (8 marca 2017 r.) w „Naszym Dzienniku”.


- Stworzyliśmy na poziomie Prokuratur Regionalnych  specjalne wydziały do spraw  przestępczości gospodarczej i finansowo - skarbowej. Na poziomie Prokurator Okręgowych  powstały dodatkowe wydziały do spraw przestępstw gospodarczych. Zwalczaniem najpoważniejszych przestępstw ekonomicznych i skarbowych zajmuje się obecnie około tysiąca prokuratorów. W Prokuraturze Krajowej stworzyliśmy Departament Przestępczości Gospodarczej, który nadzoruje i koordynuje wszystkie tego rodzaju postępowania śledcze. Efekty tych zmian już są – dodał Prokurator Krajowy.

I Zastępca Prokuratora Generalnego podkreślił także, że chciałby, aby powstała ustawa o modernizacji prokuratury. Taką ustawę ma policja. Już teraz trafi do prokuratur najnowocześniejszy sprzęt informatyczny, systemy przesyłu danych, dostęp do szeregu nowych baz danych. Pozytywne jest też to, że dzięki zwiększonemu w zeszłym roku budżetowi prokuratura przyjęła kilkuset nowych asystentów prokuratorów i prokuratorów.

Pełna treść wywiadu w dzisiejszym „Naszym Dzienniku” .

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa