Strona główna

Zarzuty dla dwóch kolejnych osób za udział w bójce w Gdyni, w której śmierć poniósł mężczyzna

Powrót do listy

środa, 8 listopada 2017

Prokuratura Rejonowa w Gdyni nadzoruje postępowanie w sprawie bójki, do której  doszło 28 października 2017 roku  przed jednym z lokali w Gdyni. Brało w niej udział kilka osób. W związku z tym zdarzeniem śmierć poniósł 22-letni   mężczyzna.

O co podejrzani są zatrzymani

W toku tego postępowania 6 listopada 2017 roku doszło do zatrzymania dwóch kolejnych mężczyzn w wieku 18 i 19 lat.

Obu mężczyznom prokurator przestawił zarzut udziału wspólnie z innymi osobami w  bójce, w  następstwie której 22-letni  pokrzywdzony doznał obrażeń ciała na czas powyżej 7 dnia i był narażony na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Chodzi o przestępstwo z art. 158 par. 1 kodeksu karnego, które zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

W ocenie prokuratora podejrzani zarzuconych im czynów dopuścili się  publicznie i bez powodu. Tym samym zarzucane im czyny mają charakter chuligański. Ma to wpływ na wyższy wymiar kary. W takim przypadku Sąd  wymierza karę w górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Zarzuty usłyszało 8 osób

Podejrzani przyznali się do popełnienia zarzuconego im przestępstwa i złożyli wyjaśnienia.

Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do Sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie obu podejrzanych. Sąd uwzględnił wniosek wobec jednego podejrzanego. Wobec drugiego Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Łącznie w sprawie tej zarzutami zostało objętych 8 osób. Pięciu podejrzanym zarzucono udział w bójce, a trzem udział w bójce, a następnie w pobiciu pokrzywdzonego, w wyniku którego poniósł on śmierć.

Na wniosek prokuratora  Sąd  tymczasowo  aresztował 7 podejrzanych.   

O sprawie pisaliśmy również 31 października 2017 roku.

 

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa