Strona główna

Zarzuty dla fałszerzy dokumentów

Powrót do listy

piątek, 17 lutego 2017

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nadzoruje śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej. Jej członkowie zajmowali się podrabianiem i przerabianiem dokumentów.

Jak ustalono grupa działała od czerwca 2012 roku do stycznia 2017 roku na terenie Gdańska. Na jej czele stała podejrzana Stella S.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dostarczył podstaw do przedstawienia zarzutów pięciu osobom. Prokurator zarzucił im udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnienie przestępstw fałszerstwa szeregu dokumentów. Sprawcy podrabiali dokumenty uprawniające do przekraczania granicy, prawa jazdy , dowody osobiste i inne.

Chodzi o przestępstwo z art. 258 par. 1 kodeksu karnego w zbiegu z art. 270 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 11 par. 2 kodeksu karnego. Grozi za nie kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Wobec wszystkich pięciu podejrzanych wczoraj (16 lutego 2017 roku) prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Wnioski te zostały uwzględnione.

Wcześniej w sprawie tej zarzuty podrabiania i przerabiania szeregu dokumentów ogłoszono ośmiu innym osobom.

Postępowanie to prowadzone jest wspólnie z funkcjonariuszami Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa