Strona główna

Zarzuty dla trzech mężczyzn, którzy utrudniali śledztwo w sprawie zabójstwa byłego boksera

Powrót do listy

wtorek, 14 marca 2017

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie prowadzi śledztwo dotyczące zabójstwa byłego boksera. Doszło do niego przed rokiem w dzielnicy Dąbie w Szczecinie. 

Pokrzywdzony zmarł w wyniku obrażeń powstałych po użyciu maczety. W toku śledztwa ustalono, że do zabójstwa doszło na tle porachunków między członkami grup przestępczych.

Czynności z podejrzanymi

Na polecenie prokuratora funkcjonariusze szczecińskiego CBŚP zatrzymali trzech mężczyzn, którzy pomagali bezpośrednim sprawcom zabójstwa. Do zatrzymań doszło w Szczecinie, Wolinie i Kołobrzegu.

Podczas przeszukań pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli nielegalną broń palną i amunicję, a także maczetę oraz ponad 3 tysiące euro.

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie prokurator ogłosił im zarzuty nielegalnego posiadania broni oraz utrudniania postępowania przygotowawczego.

Na wniosek prokuratora Sąd tymczasowo aresztował trzech podejrzanych na okres 2 miesięcy.

Zarzuty dla głównych sprawców

W toku śledztwa ustalono, że w zdarzeniu brały udział bezpośrednio cztery osoby. Jedna z nich została zatrzymana w ciągu kilku godzin od zabójstwa. Inna ukrywała się w Norwegii. Współpracując z norweską policją, funkcjonariusze CBŚP ustalili miejsce przebywania poszukiwanego Tomasza K. W konsekwencji mężczyzna został zatrzymany w Norwegii, a następnie - w styczniu tego roku - na wniosek prokuratora dokonano jego ekstradycji do Polski.

Sprawcy, na wniosek prokuratora, zostali tymczasowo aresztowani.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa