Strona główna

Zarzuty i areszt za oszustwa metodą „na policjanta”

Powrót do listy

poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów nadzoruje śledztwo dotyczące oszustw popełnianych metodą na "wnuczka", "policjanta" czy „funkcjonariusza CBŚP". Postępowanie to prowadzą policjanci z Komendy Rejonowej Policjanci Warszawa II. 

Co zarzucono podejrzanemu

W toku śledztwa, dzięki intensywnej pracy operacyjnej policjantów, zatrzymany został 23-letni Dominik D. Mężczyzna działał w grupie, która zajmowała się oszustwami metodą na "wnuczka", "policjanta" czy „funkcjonariusza CBŚP".

W mieszkaniu, w którym zatrzymano Dominika D., ujawniono telefony komórkowe oraz kilka kart SIM, które najprawdopodobniej służyły do kontaktów z potencjalnymi ofiarami.

Po doprowadzeniu zatrzymanego do prokuratury prokurator ogłosił mu dwa zarzuty oszustw na terenie Ursynowa oraz Targówka. Przestępstwa te zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 

Zatrzymanie na gorącym uczynku

Kilka dni temu na gorącym uczynku popełniania oszustw funkcjonariusze Policji zatrzymali dwóch mężczyzn: 17-letniego Michała P.  oraz 15-latka, którzy w popełnieniu przestępstwa współdziałali z podejrzanym Dominikiem D. Jeden z podejrzanych został zatrzymany podczas odbierania pieniędzy od oszukanej starszej kobiety.

Na wniosek prokuratora Michał P. został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa