Strona główna

Zarzuty i areszt za przemyt kokainy z Ameryki Południowej

Powrót do listy

czwartek, 12 stycznia 2017

Prokuratura Rejonowa w Augustowie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, wspólnie z funkcjonariuszami białostockiego CBŚP prowadzi śledztwo dotyczące przemytu znacznej ilości środków odurzających do Polski z jednego z krajów Ameryki Południowej.

Przeszukania u podejrzanego 

W toku postępowania ustalono, że w przesyłce pocztowej nadanej z jednego z krajów Ameryki Południowej do Polski może znajdować się znaczna ilość narkotyków. Paczka została zaadresowana do jednego z mieszkańców Augustowa - 29-letniego Pawła Ł.

Na skutek przeszukania mieszkania zajmowanego przez Pawła Ł. ujawniono paczkę, w której zostało ukryte około 0,5 kg kokainy o bardzo wysokiej jakości. Wartość takiej ilości narkotyków może osiągnąć nawet 100 tysięcy złotych. Z takiej ilości narkotyku można uzyskać nawet do 2 kilogramów kokainy, która jest sprzedawana na tzw. rynku detalicznym.

Czynności w prokuraturze

Paweł Ł. został zatrzymany, a prokurator ogłosił mu zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Czyn ten zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Augustowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa