Strona główna

Zarzuty i areszty za produkcję i handel narkotykami

Powrót do listy

piątek, 14 kwietnia 2017

Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi prowadzi śledztwo dotyczące handlu narkotykami.

Ujawniono narkotyki warte 100 tysięcy złotych

Postępowanie to zostało wszczęte po tym, jak funkcjonariusze łódzkiego CBŚP uzyskali informacje, że w miejscowości Luboń w województwie wielkopolskim zostanie przeprowadzona transakcja handlu narkotykami. 5 dilerów zostało zatrzymanych na gorącym uczynku podczas dokonywania transakcji.

Przy zatrzymanych zabezpieczone 2 kilogramy amfetaminy, 1 kilogram marihuany i 2 tysiące tabletek ekstazy. Podczas przeszukań lokali należących do zatrzymanych zabezpieczono kolejne narkotyki, a także broń palną i amunicję. W sumie w sprawie ujawniono 2 kilogramy marihuany, prawie 5 kilogramów amfetaminy i 2700 tabletek ekstazy. Czarnorynkowa wartość tych narkotyków to około 100 tysięcy złotych.

W toku śledztwa ustalono również miejsce, w którym produkowana była amfetamina. Laboratorium wyposażone było w profesjonalny sprzęt i odczynniki chemiczne umożliwiające produkcję narkotyków.

Czynności z podejrzanymi w prokuraturze

Po doprowadzeniu zatrzymanych do prokuratury ogłoszono im zarzuty związane z produkcją i handlem narkotykami.

Na wniosek prokuratora wobec wszystkich 5 podejrzanych Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Na poczet przyszłych kar i roszczeń u podejrzanych zabezpieczono dotychczas samochód, 10 tysięcy złotych w gotówce oraz ponad 50 tysięcy złotych, które były przeznaczone na zakup narkotyków.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa