Strona główna

Zarzuty za korupcję w związku z barażowym meczem żużlowym

Powrót do listy

środa, 11 października 2017

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nadzoruje śledztwo w sprawie udzielenia obietnicy korzyści majątkowej i osobistej zawodnikowi żużlowego klubu sportowego Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Śledztwo w tej sprawie zostało zainicjowane materiałami zebranym przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji  Gdańsku.

Ustalono, że przed meczem branżowym pomiędzy klubami żużlowymi Zdunek Wybrzeże Gdańsk, a Get Well Toruń, który odbył się 8 października 2017 roku, jednemu z zawodników klubu z Gdańska została złożona obietnica udzielenia korzyści majątkowej oraz osobistej. W zamian za nieuczciwe zachowanie,  mogące mieć wpływ na przebieg  i wynik meczu, miał on otrzymać 100 tysięcy złotych oraz kontrakt z klubem z Torunia.

Na polecenie prokuratora wczoraj (10 października 2017 roku) w godzinach wieczornych zatrzymana została jedna osoba. Jest to mężczyzna, który sponsorował klub żużlowy z Torunia.

Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut popełnienia przestępstwa korupcji sportowej (art. 46 ust. 2 Ustawy z 25 czerwca 2010 roku o sporcie). Jest ono zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego prokurator skierował do Sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa