Strona główna

Zarzuty za wytwarzanie znacznych ilości mefedronu

Powrót do listy

piątek, 4 sierpnia 2017

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo dotyczące wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych.

Postępowanie to zostało wszczęte po tym, jak policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, ustalili miejsce, w którym mogą być produkowane narkotyki.  Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że nielegalne laboratorium znajduje się na terenie Ostrowi Mazowieckiej. Osoby związane z tym procederem mogły wprowadzać środki odurzające i substancje psychotropowe na rynek na terenie województwa mazowieckiego.

Podczas działań prowadzonych wspólnie z Samodzielnym Pododdziałem Antyterrorystycznym Policji w Warszawie funkcjonariusze  zlikwidowali  działającą linię technologiczną. Laboratorium, w którym trwała produkcja mefedronu, znajdowało się w budynku gospodarczym   na jednej z posesji w Ostrowi Mazowieckiej.

Na miejsce został wezwany biegły z zakresu chemii oraz grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny tego miejsca i zabezpieczyła nielegalne urządzenia oraz prekursory do produkcji mefedronu.

Zatrzymanych zostało trzech mężczyzn: Bartosza K., Michała W. oraz Wiktora R. Każdy z nich miał określone zadanie w przestępczym procederze.

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej prokurator ogłosił im zarzuty dotyczące wytwarzanie znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci mefedronu. Przestępstwo to zagrożone jest karą co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa