Strona główna

Zasiądą na ławie oskarżonych za handel znacznymi ilościami narkotyków

Powrót do listy

środa, 19 kwietnia 2017

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach nadzorował śledztwo dotyczące handlu znacznymi ilościami narkotyków. Czterej mężczyźni, którzy zajmowali się tym przestępczym procederem, zasiądą teraz na ławie oskarżonych. Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach skierował właśnie akt oskarżenia przeciwko nim do Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa w Warszawie.

Co zarzucono oskarżonym

Mirosław K. został oskarżony o popełnienie 2 przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (art. 56 ust. 1 i 3 ustawy z 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii w związku z art. 64 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 65 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 12 kodeksu karnego). Prokurator zarzucił mu, że wspólnie z innymi ustalonymi osobami i w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, uczestniczył w obrocie znacznymi ilościami środków psychotropowych poprzez sprzedaż, w celu dalszej dystrybucji, łącznie sześciu kilogramów amfetaminy. Został on także oskarżony o nabycie do dalszej dystrybucji tabliczki haszyszu o wadze nie mniejszej niż 200 gram.

Jacek C. został oskarżony o popełnienie 2 przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (art. 56 ust. 1 i 3 ustawy z 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii w związku z art. 64 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 65 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 12 kodeksu karnego oraz art. 61 ustawy z 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii w związku z art. 64 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 65 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 12 kodeksu karnego). Prokurator zarzucił mu, że wspólnie z innymi ustalonymi osobami i w celu osiągnięcia korzyści majątkowej uczestniczył w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych poprzez sprzedaż ustalonym osobom, w celu dalszej dystrybucji, łącznie nie mniej niż 281 kilogramów amfetaminy. Został on także oskarżony o wprowadzenie do obrotu nie mniej niż 16 kilogramów prekursora w postaci efedryny, w celu niedozwolonego wytworzenia substancji psychotropowych.

Mariuszowi P. prokurator zarzucił popełnienie 2 przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (art. 56 ust. 1 i 3 ustawy z 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii w związku z art. 64 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 65 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 12 kodeksu karnego oraz art. 61 ustawy z 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii w związku z art. 64 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 65 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 12 kodeksu karnego). W śledztwie ustalono, że wspólnie z innymi ustalonymi osobami i w celu osiągnięcia korzyści majątkowej uczestniczył w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych, poprzez sprzedaż ustalonym osobom, w celu dalszej dystrybucji, łącznie nie mniej niż 381 kilogramów amfetaminy. Ponadto wprowadził on do obrotu nie mniej niż 16 kilogramów prekursora w postaci efedryny, w celu niedozwolonego wytworzenia substancji psychotropowych.

O popełnienie 2 przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oskarżony został również Mariusz P. (art. 56 ust. 1 i 3 ustawy z 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii w związku z art. 65 par. 1 kodeksu karnego). Prokurator zarzucił mu uczestnictwo w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających, poprzez dwukrotne nabycie w Hadze w Holandii, w celu dalszej dystrybucji, łącznie 2 kilogramów kokainy.

Narkotyki przemycano z Holandii

W toku śledztwa ustalono grupę osób, która od 2009 roku zajmowała się przemytem z Holandii do Polski znacznych ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających w postaci amfetaminy i haszyszu. Narkotyki te trafiały do dalszej dystrybucji na terenie województwa śląskiego, warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego.

Wśród osób, które zajmowały się handlem znacznymi ilościami narkotyków, byli czterej mężczyźni oskarżeni teraz przez prokuratora ze Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa