Strona główna

Zatrzymany w USA szef gangu został skazany na karę 14 lat pozbawienia wolności

Powrót do listy

czwartek, 28 grudnia 2017

Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie prowadził śledztwo przeciwko 46-letniemu Markowi K.

Podejrzanemu zarzucono 4 przestępstwa

Podejrzany Marek K. od 2002 roku ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości na terenie Stanów Zjednoczonych.

W ramach ekstradycji został on zatrzymany 22 września 2016 roku na lotnisku JFK w Nowym Jorku. Pod konwojem polskiej Policji przekroczył on polską granicę na lotniczym przejściu granicznym Warszawa – Okęcie w dniu 23 września 2016 roku.

Po doprowadzeniu podejrzanego Marka K. do Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej prokurator zarzucił mu, a następnie oskarżył o popełnienie 4 przestępstw.

Marka K. oskarżono o:

- kierowanie w 2002 roku zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym,

- rozbój w 2002 roku z użyciem broni palnej, w wyniku którego zabrał on w celu przywłaszczenia z Banku Spółdzielczego Ziemi Kraśnickiej Odział w Gościeradowie pieniądze w kwocie 51 tysięcy 930 złotych,

- rozbój w 2002 roku z użyciem broni palnej, w wyniku którego zabrał on w celu przywłaszczania pieniądze w kwocie 100 tysiące złotych na szkodę Przedsiębiorstwa Surowców Wtórnych „Wtórstal” w Stalowej Woli,

- doprowadzenie w 2002 roku Europejskiego Funduszu Leasingowego Spółka Akcyjna we Wrocławiu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wartości 134 tysiące 264 złote.

Sąd ogłosił wyrok skazujący

Wczoraj (27 grudnia 2017 roku) Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu, podzielając stanowisko prokuratora, skazał Marka K. na łączną karę 14 lat pozbawienia wolności oraz karę 30 tysięcy złotych grzywny (300 stawek dziennych ustalając wysokość jednej stawki na kwotę 100 złotych.

Ponadto Sąd orzekł od Marka K. obowiązek naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwami w całości oraz zasądził od niego koszty procesu w kwocie 6 tysięcy 600 złotych.

Zapadły wyrok jest nieprawomocny.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa