środa, 08 lutego 2017

Prokuratorskie zarzuty dla oszustów udzielających pożyczek

Prokuratorskie zarzuty dla oszustów udzielających pożyczek

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu prowadzi śledztwo dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej.

Tysiące osób pokrzywdzonych

Członkowie grupy dopuścili się oszustw na szkodę tysięcy osób fizycznych i instytucji bankowych. Dopuścili się oni także licznych przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów i przeciwko obrotowi gospodarczemu.

Działania członków grupy przestępczej i osób współdziałających z nimi polegały między innymi na oszustwach związanych z pośrednictwem kredytowym. Sprawcy doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem tysięcy osób pokrzywdzonych pozostających w trudnej sytuacji finansowej.

Co zarzuca się podejrzanym

Dziś (08 lutego 2017 roku) na polecenie prokuratora zatrzymano 6 osób. Podejrzani są oni między innymi o oszustwa i oszustwa kredytowe popełnione w ramach działania w zorganizowanej grupie przestępczej (art. 286 par. 1 kodeksu karnego i art. 297 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 11 par. 2 kodeksu karnego w związku z art. 12 kodeksu karnego w związku z art. 65 par. 1 kodeksu karnego).

Po wykonaniu czynności procesowych związanych z ogłoszeniem postanowień o przedstawieniu zarzutów i przesłuchaniem podejrzanych, zostaną podjęte decyzje co do ewentualnego zastosowania środków zapobiegawczych.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Administrator
Informację udostępnił: Administrator
Data wytworzenia informacji: 2017-02-08
Data udostępnienia informacji: 2017-02-08
Liczba odsłon: 1 969

Jesteś na archiwalnej stronie pk.gov.pl.
Nowa strona znajduje się pod adresem www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa.
Czas do zmiany strony: 1:00 min.
Anuluj