wtorek, 15 października 2019

10. Spotkanie Krajowe Punktów Kontaktowych Europejskiej Sieci Sądowej w Polsce

10. Spotkanie Krajowe Punktów Kontaktowych Europejskiej Sieci Sądowej w Polsce

W dniach 7-8 października 2019 r. w siedzibie Prokuratury Krajowej w Warszawie odbyło się 10. Spotkanie Krajowe Punktów Kontaktowych Europejskiej Sieci Sądowej (EJN) w Polsce.

W spotkaniu wzięli również udział sędziowie-koordynatorzy ds. współpracy międzynarodowej w sprawach karnych i praw człowieka oraz zaproszeni goście: Sekretarz Sieci EJN, brytyjska Prokurator Łącznikowa, Przedstawiciel Krajowy Polski w Eurojuście oraz reprezentant polskiego Punktu Kontaktowego Europejskiej Sieci Sądowej ds. Cyberprzestępczości (EJCN)

W trakcie spotkania omówiono stosowanie w praktyce przez prokuratorów i sądy różnych instrumentów wzajemnego uznawania oraz rozmawiano o aktualnych problemach we współpracy w sprawach karnych na płaszczyźnie krajowej oraz w relacjach z partnerami z UE, podając przykłady ich rozwiązywania i dobrych praktyk.

Ponadto, zaprezentowano zasady funkcjonowania i zadania wykonywane przez sędziów-koordynatorów, punkty kontaktowe Sieci EJN, Sieci EJCN i Eurojustu w kontekście wzajemnej współpracy, a także możliwości korzystania z pomocy brytyjskiego prokuratora łącznikowego w sprawach dot. pomocy prawnych kierowanych do i z Wielkiej Brytanii.

Na zakończenie spotkania przedyskutowano najnowsze orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawach karnych.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2019-10-15
Data udostępnienia informacji: 2019-10-15
Liczba odsłon: 1 118