add_filter('xmlrpc_enabled', '__return_false'); 42. Spotkanie Zwykłe punktów kontaktowych Europejskiej Sieci Sądowej – Prokuratura Krajowa
piątek, 19 marca 2021

42. Spotkanie Zwykłe punktów kontaktowych Europejskiej Sieci Sądowej

42. Spotkanie Zwykłe punktów kontaktowych Europejskiej Sieci Sądowej

18 marca 2021 r., pod auspicjami Prezydencji portugalskiej, w formule on-line, odbyło się 42. Spotkanie Zwykłe punktów kontaktowych Europejskiej Sieci Sądowej.

Strona polska była na spotkaniu reprezentowana przez przedstawicieli Prokuratury Krajowej i Ministerstwa Sprawiedliwości

W trakcie spotkania omawiano m.in. wpływ pandemii Covid-19 na zasady współpracy w zakresie przekazywania osób na podstawie europejskich nakazów aresztowania, wykonywania europejskich nakazów dochodzeniowych, w tym zwiększającej się roli wideokonferencji oraz nowych zasad zabezpieczania mienia i jego konfiskaty w Unii Europejskiej na podstawie rozporządzenia (UE) 2018/1805 Parlamentu Europejskiego i Rady z 14 listopada 2018 r., które weszło w życie z dniem 19 grudnia 2020 r.

Przedmiotem spotkania było także omówienie zasad współpracy ze Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, obowiązujących po zakończeniu okresu przejściowego, od 1 stycznia 2021 r., ze szczególnym uwzględnieniem zmian w tym zakresie, które dotyczą np. zakazu wydawania własnych obywateli.

W trakcie spotkania przedstawiciele Sekretariatu Europejskiej Sieci Sądowej zaprezentowali raport z 1. Rundy wzajemnych ewaluacji punktów kontaktowych Europejskiej Sieci Sądowej, wraz z planem działań, które będą realizowane w przyszłości, w celu dalszego udoskonalenia działalności sieci.

Spotkanie plenarne, również on-line, będzie miało miejsce 29 czerwca 2021 r.

Dział Prasowy

Prokuratury Krajowej

 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2021-03-19
Data udostępnienia informacji: 2021-03-19
Liczba odsłon: 1 253

Jesteś na archiwalnej stronie pk.gov.pl.
Nowa strona znajduje się pod adresem www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa.
Czas do zmiany strony: 1:00 min.
Anuluj