czwartek, 28 lutego 2019

Adwokat i trzy inne osoby zatrzymane za powoływanie się na wpływy

Adwokat i trzy inne osoby zatrzymane za powoływanie się na wpływy

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach nadzoruje, prowadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, śledztwo dotyczące powoływania się na wpływy w zamian za korzyść majątkową w wysokości 100 tysięcy złotych. W toku postępowania zatrzymano cztery osoby, które usłyszały zarzuty z art. 230 par. 1 kodeksu karnego. Wśród zatrzymanych jest adwokat Rafał B.

Powoływali się na wpływy w Urzędzie Miasta

W toku śledztwa prokuratorzy Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach ustalili, że zatrzymani powoływali się na wpływy w Urzędzie Miasta we Wrocławiu. W zamian za korzyść majątkową w wysokości 100 tysięcy złotych podjęli się pośrednictwa w załatwieniu sprawy polegającej na zmianie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla nieruchomości położnej we Wrocławiu. Prokuratorzy ustalili, że korzyść ta została przyjęta. W toku postępowania prokuratorzy przeprowadzili przeszukania pomieszczeń w celu ujawniania przedmiotów mogących mieć związek z przestępstwem.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty

Na polecanie prokuratora zatrzymano cztery osoby w tym Bogdana F. Roberta T. oraz Elżbietę G. – K.  Czwarta z zatrzymanych osób to adwokat Rafał B.  W toku postępowania prokuratorzy przedstawili im zarzuty powoływania się na wpływy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej kwalifikowane z art. 230 par. 1 kodeksu karnego.

Czyn z art. 230 par. 1 kk zagrożony jest karą do 8 lat pozbawiania wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-02-28
Data udostępnienia informacji: 2019-02-27
Liczba odsłon: 1 329