czwartek, 08 lipca 2021

Akt oskarżenia przeciwko handlarzom narkotyków

Akt oskarżenia przeciwko handlarzom narkotyków

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach skierował do Sądu Okręgowego w Bielsku - Białej akt oskarżenia przeciwko 9 członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych.

Ustalenia śledztwa

W toku śledztwa ustalono, że na terenie województwa śląskiego istniała zorganizowana przez Jarosława Ł. grupa przestępcza, która zajmowała się obrotem ekstazy, marihuaną oraz dopalaczami. Przestępcy działali w Bielsku-Białej, Cieszynie, Ustroniu, Kozach i innych miejscowościach w okresie co najmniej od października 2016 roku do lutego 2020 roku.

Jarosław Ł. zarządzając stworzoną przez siebie grupą przestępczą określał teren, na którym poszczególni handlarze mogli sprzedawać narkotyki, decydował, z kim mogli współpracować, a także narzucał cenę.

Zarzuty

Jarosławowi Ł., kierownikowi zorganizowanej grupy przestępczej, przestawiono zarzut z art. 258 § 3 kk oraz 5 zarzutów uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami środka odurzającego, substancji psychotropowej i nowej substancji psychoaktywnej. Kolejnym 5 podejrzanym – Adamowi K., Januszowi K., Jerzemu K., Zbigniewowi P. i Henrykowi M. zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uczestnictwo w obrocie znacznymi ilościami środka odurzającego, substancji psychotropowej i nowej substancji psychoaktywnej. Trzech podejrzanych usłyszało zarzuty udzielania i posiadania substancji psychotropowych.

Wobec 6 oskarżonych stosowano tymczasowe aresztowanie, zaś wobec pozostałych dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

Przestępstwa zarzucane oskarżonym zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 12.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2021-07-08
Data udostępnienia informacji: 2021-07-08
Liczba odsłon: 2 406

Jesteś na archiwalnej stronie pk.gov.pl.
Nowa strona znajduje się pod adresem www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa.
Czas do zmiany strony: 1:00 min.
Anuluj