piątek, 11 września 2020

Akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom oskarżonym o pobicie świadka zeznającego w sprawie handlu ludźmi

Akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom oskarżonym o pobicie świadka zeznającego w sprawie handlu ludźmi

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko sześciu mężczyznom oskarżonym o pobicie świadka składającego zeznania w śledztwie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku dotyczącym handlu ludźmi. W tej sprawie zarzutami objęto trzy osoby, w tym 44 letniego mężczyznę. Był on głównym zleceniodawcą pobicia świadka.

Okoliczności pobicia

Do zdarzenia doszło 29 sierpnia 2018 roku w Bolszewie. Napastnicy najpierw użyli wobec pokrzywdzonego  mężczyzny gazu. Następnie otrzymał on cios w głowę kijem baseballowym.

W wyniku działania sprawców pokrzywdzony doznał obrażeń ciała skutkujących rozstrojem zdrowia  na czas powyżej 7 dni, między innymi  w postaci złamania podstawy kości czaszki  i  rany tłuczono –szarpanej.

Sprawcy zostali zatrzymani, usłyszeli zarzuty

W sierpniu 2019 roku na polecenie prokuratora cztery osoby, które brały udział w pobiciu pokrzywdzonego zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. Zatrzymań dokonano na  terenie Torunia i Gdyni. Kolejne czynności procesowe podjęte w sprawie pozwoliły na przedstawienie zarzutów kolejnym osobom.

Czterech oskarżonych przebywa w areszcie. Wobec  dwóch  prokurator w toku postępowania przygotowawczego  zastosował środki wolnościowe.

Oskarżonym grożą kary do 3 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2020-09-11
Data udostępnienia informacji: 2020-09-11
Liczba odsłon: 561