wtorek, 04 grudnia 2018

Akt oskarżenia w sprawie obrotu znaczna ilością środków odurzających

Akt oskarżenia w sprawie obrotu znaczna ilością środków odurzających

Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej skierował do Sądu Rejonowego w Lublinie akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom oskarżonym o udział w obrocie znaczną ilością środków odurzających i substancji psychotropowych.

Narkotyki warte 240 tysięcy złotych przewożone w samochodzie

W styczniu 2018 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd w Lublinie zatrzymali na terenie województwa lubelskiego mężczyznę, który przewoził swoim samochodem 3 kilogramy amfetaminy oraz 3 kilogramy marihuany. Łączna wartość zabezpieczonych narkotyków to kwota blisko 240 tysięcy złotych.

Usłyszał prokuratorskie zarzuty

Zatrzymanemu mężczyźnie prokurator ogłosił m.in. zarzut uczestnictwa w obrocie znaczną ilością środków odurzających i substancji psychotropowej tj. przestępstwa z art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, który zagrożony jest kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Zabezpieczone narkotyki o wartości półtora miliona złotych

Ponadto w czerwcu 2018 roku na terenie województwa małopolskiego ujawniono podczas czynności przeszukania blisko 15 kilogramów narkotyków w postaci amfetaminy o wartości rynkowej blisko półtora miliona złotych. Zabezpieczono również odczynniki chemiczne, narzędzia oraz naczynia laboratoryjne.

Kolejne zatrzymania

Zatrzymano wówczas dwóch mężczyzn – mieszkańców Krakowa. Prokurator zarzucił mężczyznom m.in. popełnienie wspólnie i w porozumieniu przestępstwa z art. 53 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii to jest wytwarzania znacznej substancji psychotropowych.

Przestępstwo to jest zbrodnią zagrożoną karą pobawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania

Przesłuchani w toku postępowania przygotowawczego nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i odmówili składania wyjaśnień w tym zakresie.

Na wniosek prokuratora – złożony w toku postępowania przygotowawczego – Sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Śledztwo w zakresie pozostałych sprawców pozostaje w toku.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-12-04
Data udostępnienia informacji: 2018-12-04
Liczba odsłon: 1 782