piątek, 20 marca 2020

Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 80-letniej kobiety i rozboju

Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 80-letniej kobiety i rozboju

Prokuratura Rejonowa w Wejherowie skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucono zabójstwo babci oraz rozbój na byłej partnerce. Oskarżony przebywa w areszcie. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Ustalenia śledztwa

19 września 2019 r. oficer dyżurny Komisariatu Policji w Rumii został powiadomiony o tym, że z drugiego piętra wieżowca wypadła kobieta. Funkcjonariusze Policji niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia. Pokrzywdzona została przetransportowana do szpitala, gdzie zmarła. Ustalono, że 80-latka została wypchnięta przez okno przez swojego wnuka.

Z opinii sądowo-lekarskiej wynika, że przyczyną śmierci 80 latki był wstrząs urazowy oraz niewydolność oddechowa, będące skutkiem  licznych uszkodzeń ciała, do których doszło podczas upadku z wysokości.

Mężczyzna przyszedł do babci żądając wydania mu pieniędzy. Gdy kobieta odmówiła, została przez niego wypchnięta  przez okno. Oskarżony zabrał należące do pokrzywdzonej pieniądze w kwocie 578 złotych, biżuterię oraz telefony komórkowe o łącznej wartości 565 złotych.

Wcześniej był u swojej byłej partnerki, od której także zażądał pieniędzy. Kobieta odmówiła. Gdy próbowała wyjść z mieszkania,  mężczyzna zablokował jej drzwi i szarpał ją. Pokrzywdzona wyciągnęła z portfela 20 zł, które  mężczyzna zabrał i wyszedł z mieszkania.

Sprawca został zatrzymany tego samego dnia przez funkcjonariuszy Policji.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2020-03-20
Data udostępnienia informacji: 2020-03-19
Liczba odsłon: 929