środa, 05 lutego 2020

Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa matki

Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa matki

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce skierowała do Sądu Okręgowego w Ostrołęce akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi Januszowi R. ( 39 lat) który został oskarżony o zabójstwo oraz o długotrwałe znęcanie się nad swoją 67-letnią matką. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Brutalnie znęcał się nad matką

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że w od maja 2018 r. do  marca 2019r. oskarżony znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką. Wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał matkę słowami wulgarnymi, obelżywymi, bił ją  i kopał po całym ciele, wyganiał z domu. Do apogeum znęcania nad matką doszło w nocy z 16 na 17 marca 2019r. Wówczas  oskarżony, będąc pod wypływem alkoholu, przycisnął pokrzywdzoną i unieruchomił jej klatkę piersiową przez ucisk kolanami.  Następnie wielokrotnie zadawał matce silne ciosy pięściami po całym ciele. Doprowadził tym do licznych obrażeń jej ciała, między innymi złamania mostka, żeber i lewego obojczyka oraz licznych obrażeń wewnętrznych. Bezpośrednią przyczyną zgonu pokrzywdzonej była ostra niewydolność oddechowa w następnie zachłyśnięcia krwią i dodatkowo spotęgowana rozległym tępym urazem klatki piersiowej.

Podejrzany Dariusz Janusz R. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia, w których zaprzeczył, by znęcał się nad matką lub doprowadził do jej śmierci.

Wobec oskarżonego  stosowany jest środek zapobiegawczy  w postaci tymczasowego aresztowania

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2020-02-05
Data udostępnienia informacji: 2020-02-04
Liczba odsłon: 1 051