poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Akt oskarżenia wobec egipsko-polskiego gangu

Akt oskarżenia wobec egipsko-polskiego gangu

Prokurator Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie skierował do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia przeciwko 11 osobom w tym 6 członkom egipsko – polskiej zorganizowanej grupy przestępczej handlującej narkotykami. Do pierwszych zatrzymań doszło w lipcu 2020 roku. Postępowanie było prowadzone wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji.

Zakres zarzutów

Prokurator Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie zarzucił oskarżonym m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowany z art. 258 par. 1 kk i popełnienie szeregu przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Ponadto Mohamed A.N. został oskarżony o kierowanie tą zorganizowaną grupą przestępczą kwalifikowane z art. 258 par. 3 kk. Trzy osoby zostały oskarżone o czyny o charakterze korupcyjnym związane z umożliwieniem przeprowadzenia przeglądu rejestracyjnego pojazdu bez jego faktycznego badania. Ponadto jednemu z oskarżonych prokurator zarzucił nielegalne posiadanie broni.

Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Zabezpieczono narkotyki i broń palną

W toku śledztwa zabezpieczono 2,5 kg narkotyków syntetycznych, w tym mefedronu i 4-CMC, blisko 10 kilogramów marihuany i ponad 3 kilogramy haszyszu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 400 tysięcy złotych. Zabezpieczono też mienie podejrzanych o wartości ponad 590 tysięcy złotych. W mieszkaniu jednego z podejrzanych ujawniono i zabezpieczono broń palną.

Trzon rozbitej grupy przestępczej stanowili obywatele Egiptu, legalnie przebywający na terenie Polski, którzy współpracowali z mieszkańcami Krakowa i Małopolski. Terenem ich działania było województwo małopolskie.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2021-04-12
Data udostępnienia informacji: 2021-04-12
Liczba odsłon: 894