piątek, 02 sierpnia 2019

Akt oskarżenia Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej

Akt oskarżenia Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej

Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował 31 lipca 2019 roku do Sądu Rejonowego w Wejherowie akt oskarżenia przeciwko prokurator Prokuratury Rejonowej w Pucku.

Zaniechała wykonania swoich obowiązków

W toku śledztwa ustalono, że w latach 2015 – 2016 wymieniona, będąc funkcjonariuszem publicznym, kilkukrotnie nie dopełniła obowiązków służbowych oraz sfałszowała i posłużyła się podrobionymi dokumentami, wytworzonymi dla potrzeb postępowania karnego.

Wbrew poleceniu przełożonego oraz ciążącemu na niej obowiązkowi zebrania, zabezpieczenia i utrwalenia dowodów, odstąpiła od przekazania do ekspedycji z jednostki dokumentacji procesowej, zamieszczając przy tym fałszywe adnotacje mające stanowić potwierdzenie wysłania przedmiotowych dokumentów, do którego w rzeczywistości nie doszło.

W rezultacie przeprowadzonych czynności procesowych zabezpieczono na potrzeby śledztwa zakwestionowane pod względem autentyczności dokumenty oraz poddano je weryfikacji w drodze opinii biegłych z zakresu badania dokumentów.

Czyny zarzucone oskarżonej kwalifikowane są z art. 231 par. 1 k.k. i  art. 270 par. 1 k.k.  Grozi za nie kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy

Prokuratury Krajowej

 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2019-08-02
Data udostępnienia informacji: 2019-08-02
Liczba odsłon: 2 368