środa, 21 lipca 2021

Akt oskarżenia za przywłaszczenie na szkodę Fabryki Łączników w Radomiu

Akt oskarżenia za przywłaszczenie na szkodę Fabryki Łączników w Radomiu

Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku skierował do sądu akt oskarżania przeciwko Stanisławowi J. zarzucając mu działanie na szkodę fabryki Łączników w Radomiu. Śledztwo było prowadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Śledztwo w sprawie fabryki

Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku nadzorował postępowanie dotyczące działania na szkodę Fabryki Łączników Radom S.A., poprzez zawieranie niekorzystnych dla spółki transakcji, wystawianie i posługiwanie się nierzetelnymi fakturami VAT oraz w sprawie doprowadzenia do upadłości spółki oraz udaremnienia zaspokojenia wierzycieli spółki poprzez zbywanie i pozorne obciążanie składników swego majątku.

Zakres zarzutów

Prokurator Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku zarzucił Stanisławowi J. przywłaszczenie na szkodę Fabryki Łączników w Radomiu kwoty 185 tysięcy złotych kwalifikowane z art. 284 par. 2 kk, wystawienie poświadczających nieprawdę faktur VAT kwalifikowane z art. 271 par. 1 i 3 kk oraz wyrządzenie spółce znacznej szkody majątkowej w łącznej kwocie ponad 626 tysięcy złotych poprzez zawieranie niekorzystnych umów z powiązanymi ze sobą podmiotami kwalifikowane z art. 296 par. 2 kk.

Czyny zarzucane oskarżonemu zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2021-07-21
Data udostępnienia informacji: 2021-07-20
Liczba odsłon: 2 344

Jesteś na archiwalnej stronie pk.gov.pl.
Nowa strona znajduje się pod adresem www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa.
Czas do zmiany strony: 1:00 min.
Anuluj