wtorek, 06 sierpnia 2019

Akt oskarżenia za zabójstwo

Akt oskarżenia za zabójstwo

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu Rejonowego w Stargardzie akt oskarżenia przeciwko 43 – letniemu mężczyźnie, zarzucając mu dokonanie zbrodni zabójstwa swojej konkubiny.

Zadawał liczne ciosy

Jak ustalił prokurator do zdarzenia doszło w nocy z 28 na 29 września 2018 r. w Stargardzie. Oskarżony zadawał pokrzywdzonej liczne, silne uderzenia pięścią między innymi w głowę i szyję oraz ugniatał nogami klatkę piersiową. Spowodował u pokrzywdzonej obrażenia ciała w postaci rozległych obrażeń głowy, złamania żeber oraz krwiaka podpajęczynówkowego. Obrażenia te doprowadziły do śmierci pokrzywdzonej.

W toku postępowania ustalono również, że mężczyzna wszczynał awantury domowe podczas, w czasie których bił pokrzywdzoną, natomiast w lutym 2018 roku spowodował u niej obrażenia ciała w okolicy oczu.

Zakres zarzutów

W toku postępowania Prokurator Rejonowy w Stargardzie przedstawił mężczyźnie zarzut zbrodni zabójstwa kwalifikowany z art. 148 par. 1 kodeksu karnego. Ponadto zarzucono mu również popełnienie przestępstwa znęcania się kwalifikowanego z art.  207 par. 1 kk i z art. 157 par. 2 kk.

Wobec oskarżonego w toku śledztwa stosowany był środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Zbrodnia zabójstwa zagrożona jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2019-08-06
Data udostępnienia informacji: 2019-08-06
Liczba odsłon: 651