piątek, 16 sierpnia 2019

Areszt za czerpanie korzyści z cudzego nierządu

Areszt za czerpanie korzyści z cudzego nierządu

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Samodzielnym Pododdziałem Kontrterrorystycznym Policji dokonali zatrzymania sześciu osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej korzyści z cudzego nierządu. Po doprowadzeniu do Prokuratury zatrzymani usłyszeli zarzuty. Na wniosek prokuratora wobec czterech podejrzanych Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Kierowali grupą i zarabiali setki tysięcy złotych

W toku postępowania prokuratorzy Prokuratury Okręgowej w Warszawie ustalili, że członkowie tej grupy zajmowali się m.in. werbowaniem kobiet do świadczenia usług seksualnych w agencji towarzyskiej w okolicach Warszawy, czerpiąc z tego zyski. Zorganizowaną grupą przestępczą kierowali Olena J., Piotr J. i Wiesław G.. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że zajmowali się oni organizacją całego procederu, wydawali polecenia innym, rozliczając ich z zadań i utargu. W kilkusetmetrowej willi obok Polek, pracowały kobiety z państw Europy Wschodniej. Klienci za świadczone usługi płacili jednorazowo nawet po kilkanaście tysięcy złotych. Zyski prowadzących agencję sięgały setek tysięcy złotych miesięcznie.

Zostali zatrzymani

W ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie w ostatni weekend policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili działania w wyniku których zatrzymano 6 osób. Podczas prowadzonych czynności zabezpieczono na poczet przyszłych kar m.in. biżuterię oraz ok. 70 tysięcy złotych.

Usłyszeli zarzuty

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 par. 1 kodeksu karnego oraz czerpania korzyści z nierządu, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu. Ponadto trzech zatrzymanym przedstawiono zarzut kierowania tą grupą kwalifikowane z art. 258 par. 3 kk.

Za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Tymczasowe aresztowanie

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował wobec czterech podejrzanych wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie.
Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2019-08-16
Data udostępnienia informacji: 2019-08-15
Liczba odsłon: 1 021