czwartek, 02 lipca 2020

Areszt za finansowanie działalności tzw. „państwa islamskiego”

Areszt za finansowanie działalności tzw. „państwa islamskiego”

Na polecenie Prokuratora Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu (30 czerwca 2020 roku) funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali dwóch obywateli Iraku w związku z przekazaniem środków płatniczych międzynarodowej organizacji terrorystycznej określanej jako Państwo Islamskie (ISIS). Zatrzymani usłyszeli zarzuty i na wniosek prokuratora zostali tymczasowo aresztowani.

Usłyszeli zarzuty

Prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawił zatrzymanym zarzuty przekazywania środków płatniczych międzynarodowej organizacji terrorystycznej określanej jako Państwo Islamskie (ISIS) kwalifikowany z art. 165a kk w zw. z art. 12 kk.

Czyn ten zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Środki zapobiegawcze

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2020-07-02
Data udostępnienia informacji: 2020-07-01
Liczba odsłon: 929