środa, 02 września 2020

Areszt za posiadanie znacznych ilości narkotyków

Areszt za posiadanie znacznych ilości narkotyków

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie prowadzi postępowanie dotyczące posiadania znacznych ilości środków odurzających. Funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli 18 kg narkotyków, broń oraz amunicję. Obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, gdzie usłyszeli zarzuty. Na wniosek prokurator zostali tymczasowo aresztowani.

Próba ucieczki

W ubiegłym tygodniu późnym wieczorem w Ustroniu Morskim funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich próbował uciekać jednak po pościgu osiedlowymi uliczkami nadmorskiej miejscowości podejrzany został obezwładniony i zatrzymany.

Zabezpieczono narkotyki

Podczas przeszukania mieszkań, pomieszczeń gospodarczych, obiektów i samochodów używanych przez podejrzanych, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 13 kilogramów marihuany, ponad 5 kilogramów amfetaminy oraz wagę i inne przedmioty służące do porcjowania i konfekcjonowania substancji odurzających. W trakcie działań policjanci przejęli również dwie jednostki broni i blisko 100 sztuk amunicji, które zostaną poddane badaniom balistycznym. Czarnorynkowa wartość zatrzymanych narkotyków wynosi blisko 300 tysięcy złotych. Zabezpieczone narkotyki miały trafiać na rynek województwa zachodniopomorskiego.

Usłyszeli zarzuty

W Prokuraturze Okręgowej w Koszalinie zatrzymanym przedstawiono zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych kwalifikowane z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
Czyny te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Tymczasowe aresztowanie

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Koszalinie zastosował wobec obu podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztowań na okres 3 miesięcy.
Sprawa ma charakter rozwojowy, prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2020-09-02
Data udostępnienia informacji: 2020-09-01
Liczba odsłon: 453