środa, 24 października 2018

Areszt za pranie pieniędzy pochodzących z handlu narkotykami

Areszt za pranie pieniędzy pochodzących z handlu narkotykami

Śląski Wydział Zamiejscowy do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach wspólnie z Zarządem w Częstochowie Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzi postępowanie przeciwko Krzysztofowi N. podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W toku postępowania zatrzymano kobietę podejrzaną o pranie pieniędzy pochodzących z wytwarzania substancji odurzających.

Zatrzymana usłyszała zarzuty

Prokuratorzy Śląskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach ustalili, że kobieta pomagała podejrzanemu Krzysztofowi N. w ukryciu mienia w postaci nieruchomości, które podejrzany zakupił z pieniędzy pochodzących z przestępstwa polegającego na wytwarzania środków odurzających. Katarzyna G. dokonywała obrotu 18 nieruchomościami w postaci działek położonych m.in. w Mrągowie, Siemianowicach Śląskich, Miasteczku Śląski o łącznej wartości prawie 3 milinów złotych. Transakcje dokonywane przez Katarzynę G. miały na celu znaczne utrudnienie stwierdzenia ich przestępczego pochodzenia oraz ich wykrycie, zajęcie i orzeczenie przepadku. 

Prokurator skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie

Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Prokurator wskazał, że konieczność zastosowania tego rodzaju środka zapobiegawczego uzasadniona jest obawą matactwa. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Sprawa ma charakter rozwojowy, prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-10-24
Data udostępnienia informacji: 2018-10-24
Liczba odsłon: 1 010