czwartek, 06 lutego 2020

Areszt za produkcję narkotyków w postaci tabletek ecstasy

Areszt za produkcję narkotyków w postaci tabletek ecstasy

Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu nadzoruje postępowanie prowadzone przez Zarząd we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji dotyczące produkcji narkotyków w postaci tabletek ecstasy. W toku postępowania zatrzymano dwie osoby, które usłyszały zarzuty. Na wniosek prokuratora podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Produkowali narkotyki w mieszkaniu

W toku postępowania funkcjonariusze CBŚP ustali, że w jednym z mieszkań w Legnicy były produkowane narkotyki. Funkcjonariusze CBŚP (22 stycznia 2020 roku) w lokalu ujawnili  i zatrzymali tzw. tabletkarkę i inne przedmioty służące do produkcji narkotyków, tabletki ecstasy jak również znaczne ilości soli MDMA. Z zatrzymanych ilości substancji psychotropowej można było uzyskać ponad 5,5 tysiąca porcji handlowych.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty

Prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawił dwóm zatrzymanym osobom zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości narkotyków w postaci tabletek ecstasy kwalifikowane z art. 53 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Czyn ten zagrożony jest karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Tymczasowe aresztowanie

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2020-02-06
Data udostępnienia informacji: 2020-02-06
Liczba odsłon: 1 177