piątek, 27 września 2019

Areszt za prowadzenie plantacji marihuany

Areszt za prowadzenie plantacji marihuany

Prokuratorzy Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu we współpracy z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu we Wrocławiu, zaplanowali i przeprowadzili w ostatnim czasie, kolejną skuteczną realizację w trakcie której na terenie pow. bolesławieckiego ujawniono i zlikwidowano plantację konopi indyjskich.

W toku postępowania zatrzymano Krzysztofa O. któremu prokurator przedstawił zarzuty i skierował wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w całości uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie.

Oficjalnie prowadził uprawę pieczarek

Na terenie posesji gdzie prowadzono oficjalnie uprawę pieczarek, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali na gorącym uczynku 39 – letniego właściciela hali Krzysztofa O. W trakcie przeszukania ujawniono 1280 krzaków konopi indyjskich z których można uzyskać nie mniej niż 384 kilogramy gotowego narkotyku o czarnorynkowej wartości ponad 6 milionów złotych. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli worki foliowe zawierające 30 kilogramów gotowej marihuany o wartości nie mniejszej niż 480 tysięcy złotych.

U zatrzymanego mężczyzny ujawniono również paralizator i broń palną, na którą nie posiadał on stosownego zezwolenia.

Usłyszał zarzuty

W toku postępowania prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawił Krzysztofowi O. zarzuty uprawy i wprowadzania do obrotu znacznych ilości substancji odurzających kwalifikowane z art.  56 ust. 3 i art. 63 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz zarzut nielegalnego posiadania broni palnej kwalifikowany z art. 263 par. 2 kodeksu karnego.

Czyny zarzucane podejrzanemu zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Trafił do aresztu

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował do Sądu Rejonowego we Wrocławiu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Aktualnie trwa gromadzenie materiału dowodowego pozwalającego na pełnego odtworzenie przestępczego mechanizmu oraz ustalenie ewentualnych innych osób zamieszanych w nielegalny proceder.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2019-09-27
Data udostępnienia informacji: 2019-09-26
Liczba odsłon: 570