wtorek, 18 września 2018

Dwustronne konsultacje polsko-amerykańskie w Warszawie

Dwustronne konsultacje polsko-amerykańskie w Warszawie

W dniach 12-13 września 2018 roku w Warszawie odbyły się dwustronne konsultacje polsko-amerykańskie. Pierwszego dnia spotkanie miało miejsce w Ministerstwie Sprawiedliwości, drugiego dnia w siedzibie Prokuratury Krajowej.

W konsultacjach uczestniczyli przedstawiciele Biura Współpracy Międzynarodowej Prokuratury Krajowej, Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Praw Człowieka Ministerstwa Sprawiedliwości (Strona polska) oraz Departamentu Sprawiedliwości USA, Departamentu Stanu USA, agencji śledczych FBI oraz DEA (Strona amerykańska).

W trakcie rozmów, mających na celu usprawnienie wzajemnej współpracy w sprawach karnych, dyskutowano na temat zagadnień ogólnych, pojawiających się problemów i sposobów ich rozwiązywania, a także omówiono konkretne sprawy, w których skierowano wnioski o pomoc prawną oraz o tymczasowe aresztowanie i ekstradycję.

Korzystając z obecności przedstawicieli Strony amerykańskiej w dniu 14 września 2018 roku zorganizowano szkolenie dla prokuratorów, sędziów oraz funkcjonariuszy Policji, w trakcie którego prawnicy reprezentujący Departament Sprawiedliwości USA oraz Federalne Biuro Śledcze (FBI) przedstawili prezentacje dotyczące amerykańskiego systemu prawnego w kontekście realizacji kierowanych do USA wniosków o pomoc prawną oraz procedur związanych z wykonywaniem wniosków o ekstradycję.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-09-18
Data udostępnienia informacji: 2018-09-18
Liczba odsłon: 850