środa, 02 grudnia 2020

Kolejne działania organów ścigania podjęte w walce z przestępczością narkotykową

Kolejne działania organów ścigania podjęte w walce z przestępczością narkotykową

Dwa śledztwa, 6 zatrzymanych, przejęte narkotyki, w tym 3 kilogramy amfetaminy, 100 gramów kokainy, 10 kilogramów haszyszu, 4 kilogramy marihuany i tabletki ecstasy oraz zabezpieczona broń maszynowa, to wynik działań Prokuratury Rejonowej w Bydgoszczy, Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. oraz funkcjonariuszy CBŚP.

Narkotyki ukryte w wiadrach z farbą

Przed jednym z garaży na bydgoskim osiedlu, policjanci z CBŚP zatrzymali 4 mężczyzn, którzy usiłowali załadować do wynajętego busa paletę wypełnioną wiadrami z farbą emulsyjną. Okazało się, że w pojemnikach ukryte było 10  kilogramowych pakunków z haszyszem oraz jedno stugramowe zawiniątko z kokainą. Dodatkowo w samochodach jednego z podejrzanych schowane były 3 kilogramy marihuany oraz pistolet maszynowy RAK wraz z załadowanym magazynkiem.

Całkowicie zaskoczonych mężczyzn w wieku od 26 do 48 lat zatrzymano i przewieziono do Prokuratury Rejonowej w Bydgoszczy. Tam zatrzymani usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Środki zapobiegawcze

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokurator podjął decyzję o wystąpieniu do Sądu Rejonowego w Bydgoszczy o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec wszystkich podejrzanych. Sąd podzielając argumentację zawartą we wnioskach prokuratora zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Pościg ulicami Kalisza

W ostatnim czasie dokonano również zatrzymania 2 osób podejrzanych o udział w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych. Jeden z mężczyzn na widok policjantów próbował uciekać. Po krótkim pościgu ulicami Kalisza został zatrzymany. Wówczas to okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie ponad kilogram amfetaminy.
Podczas przeszukań miejsc zamieszkania podejrzanych zabezpieczono dodatkowo jeszcze prawie 2 kilogramy amfetaminy, około 1 kilograma marihuany i ponad 500 sztuk tabletek ecstasy. Według dokonanych ustaleń narkotyki miały być sprzedane głównie na terenie Kalisza.

Tymczasowe aresztowania

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp. Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych, w tym ogłoszeniu zrzutów udziału w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych, prokurator wystąpił do sądu z wnioskami o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Również w tym przypadku  sąd przychylił się do  wniosków prokuratora i zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Śledztwa mają charakter rozwojowy.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2020-12-02
Data udostępnienia informacji: 2020-12-02
Liczba odsłon: 792