piątek, 05 marca 2021

Kolejne przeszukania w tzw. aferze melioracyjnej

Kolejne przeszukania w tzw. aferze melioracyjnej

Wczoraj (04.03.2021 roku) na polecenie prokuratora Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzili przeszukania w postępowaniu dotyczącym tzw. afery melioracyjnej. W jednym z wyłączonych wątków tego postępowania już 3 lipca 2019 roku prokurator skierował akt oskarżenia przeciwko Stanisławowi G. Łącznie oskarżono 32 osoby o popełnienie 94 przestępstw.

W toku śledztwa zgromadzono nowy materiał dowodowy, który uzasadniał przeprowadzenie przeszukań w celu zabezpieczenia dokumentacji, mającej znaczenie dla prowadzonego postępowania. Przeszukania przeprowadzono w siedzibie PZPN jak również w siedzibach podmiotów gospodarczych i miejscach zamieszkania osób fizycznych. W trakcie czynności zabezpieczono dokumentację, która zostanie poddana szczegółowej analizie.

Z uwagi na dobro postępowania przygotowawczego oraz wykonywane i planowane czynności procesowe, na obecnym etapie nie udzielamy bliższych informacji, co do przedmiotu i zakresu prowadzonego śledztwa.

Wykonane czynności procesowe są efektem przeszukań przeprowadzonych 10.09.2020 r.

O sprawie pisaliśmy: https://pk.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-prokuratury-krajowej/przeszukania-w-tzw-aferze-melioracyjnej/

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2021-03-05
Data udostępnienia informacji: 2021-03-05
Liczba odsłon: 1 047