wtorek, 25 lutego 2020

Kolejne zarzuty w śledztwie dotyczącym działania na szkodę funduszy inwestycyjnych

Kolejne zarzuty w śledztwie dotyczącym działania na szkodę funduszy inwestycyjnych

Na Polecenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi 25 lutego 2020 roku, funkcjonariusze poznańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejne trzy osoby w śledztwie dotyczącym działania na szkodę funduszy inwestycyjnych.W lokalach zajmowanych przez zatrzymanych przeprowadzone zostały przeszukania.

 

Przeprowadzane czynności są kolejnymi, jakie prokuratorzy wykonują w obszernym i wielowątkowym śledztwie. Główny jego wątek  dotyczy  oszustwa dokonanego na szkodę inwestorów prywatnych – około 2000 nabywców certyfikatów funduszy inwestycyjnych zamkniętych – na łączna kwotę około 600 milionów złotych. Nadto zarzuty stawiane osobom podejrzanym w tej sprawie dotyczą działania na szkodę tychże funduszy inwestycyjnych i spółek portfelowych funduszy. W związku z tymi działaniami przedstawiono także zarzuty prania brudnych pieniędzy w kwocie 90 milionów złotych.

Do chwili obecnej w śledztwie zarzuty przedstawiono 27 osobom, spośród których wobec 6 stosowane jest tymczasowe aresztowanie.

Po wykonaniu przez prokuratora z podejrzanymi czynności procesowych zostanie podjęta decyzja w przedmiocie środków zapobiegawczych.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2020-02-25
Data udostępnienia informacji: 2020-02-25
Liczba odsłon: 957