czwartek, 11 października 2018

Kolejne zatrzymania członków grupy przemycających papierosy z Ukrainy i Białorusi

Kolejne zatrzymania członków grupy przemycających papierosy z Ukrainy i Białorusi

Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie oraz Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej kontynuuje postępowanie dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej. Jej członkowie zajmowali się przemytem wyrobów tytoniowych z Ukrainy i Białorusi.

Zatrzymano kolejne osoby

Na polecenie prokuratora Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie w dniach 3 – 5 października 2018 roku zatrzymano kolejnych siedem osób biorących udział w przestępczym procederze. Tym razem ujęto osoby zajmujące się paserstwem papierosów. Zatrzymań dokonano na terenie miasta stołecznego Warszawa oraz na terenie powiatu chełmskiego. W toku czynności procesowych w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do zatrzymanych oraz w użytkowanych przez nich samochodach, zabezpieczono liczne dowody oraz przedmioty wykorzystywane w przestępczej działalności.

Prokurator dokonał zabezpieczenia mienia

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej prokurator ogłosił im zarzuty. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych.

W toku śledztwa prokurator dokonał zabezpieczenia mienia o wartości blisko 550 tysięcy złotych.

Była to już kolejna realizacja w tej sprawie. Aktualnie w śledztwie podejrzanych jest 38 osób. Wobec osiemnastu z nich stosuje się lub stosowane były tymczasowe aresztowania. Wobec pozostałych podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym.

Od początku postępowania zabezpieczono mienie podejrzanych w postaci pieniędzy w różnych walutach, samochodów i nieruchomości o łącznej wartości blisko 1 miliona złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-10-11
Data udostępnienia informacji: 2018-10-10
Liczba odsłon: 582