poniedziałek, 17 czerwca 2019

Kolejne zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej oszustw podatkowych

Kolejne zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej oszustw podatkowych

Wczoraj (16.06.2019 roku) na polecenie prokuratora Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejne cztery osoby w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej oszustw podatkowych w obrocie metalami szlachetnymi.

Zatrzymani po doprowadzeniu do Prokuratury usłyszą zarzuty. Po ich ogłoszeniu prokurator podejmie decyzję w przedmiocie środków zapobiegawczych.

W toku postępowania prokurator Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku ustalił, że zorganizowana grupa przestępcza działała w latach 2015 – 2016 na terenie Polski i innych krajów Unii Europejskiej.

Dotychczas w toku postępowania zarzuty przedstawiano 21 podejrzanym. Wobec dwóch osób stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, natomiast wobec pozostałych podejrzanych środki zapobiegawcze m.in. w postaci poręczeń majątkowych w kwotach do 100 tysięcy złotych.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-06-17
Data udostępnienia informacji: 2019-06-17
Liczba odsłon: 999