wtorek, 16 kwietnia 2019

Kolejne zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej ze środowiskiem pseudokibiców Wisła Sharks

Kolejne zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej ze środowiskiem pseudokibiców Wisła Sharks

Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie nadzoruje postępowanie prowadzone przez Centralne Biuro Śledcze Policji w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej ze środowiskiem pseudokibiców Wisła Sharks.

Zabezpieczono niebezpieczne przedmioty

Na polecenie prokuratora (16 kwietnia 2019 roku) na terenie województwa pomorskiego, śląskiego i małopolskiego zatrzymano kolejnych 16 osób, które po doprowadzaniu do Prokuratury usłyszały zarzuty. W trakcie przeszukań kilkudziesięciu obiektów zabezpieczono m.in. niebezpieczne narzędzia w postaci maczet, gazów pieprzowych czy pałek teleskopowych.

W toku postępowania prokurator Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie ustalił, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej działali w okresie od 2007 do 2018 roku na terenie całego kraju.

Usłyszeli zarzuty

W toku postępowania prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany, kokainy, amfetaminy kwalifikowane z art. 56 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Trzynastu zatrzymanych usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 par. 1 kodeksu karnego. Część z zatrzymanych  usłyszała również zarzuty wewnątrzwspólnotowego handlu znaczą ilością narkotyków kwalifikowane z art. 55 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Po wykonaniu czynności procesowych z zatrzymanymi prokurator podejmie decyzje co do stosowania środków zapobiegawczych.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

O sprawie pisaliśmy:

Zatrzymania członków krakowskiej mafii

Poszukiwany Paweł Michalski ps. „Misiek” lub „Gruby”

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-04-16
Data udostępnienia informacji: 2019-04-16
Liczba odsłon: 3 709