wtorek, 23 lutego 2021

Kolejne zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT

Kolejne zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT

Dzisiaj (23 lutego 2021 r.) na polecenie Prokuratury Regionalnej w Lublinie, funkcjonariusze Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji, funkcjonariusze lubelskiej Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 9 osób w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się popełnianiem przestępstw karno-skarbowych oraz praniem brudnych pieniędzy.

Fikcyjny obrót panelami fotowoltaicznymi i pranie brudnych pieniędzy

Wśród zatrzymanych są osoby reprezentujące podmioty gospodarcze, biorące udział w przestępczym procederze opartym na fikcyjnym obrocie panelami fotowoltaicznymi. Część osób zatrzymano w związku z praniem brudnych pieniędzy uzyskanych w wyniku popełniania przestępstw tzw. „karuzelowych”.

Wielomilionowe straty Skarbu Państwa

Z ustaleń śledztwa wynika, że wartość uszczuplenia należności publicznoprawnej na skutek działalności przestępczej wynosiła 35 milionów złotych.

Po ogłoszeniu zarzutów i przesłuchaniu podejrzanych prokurator podejmie decyzję w przedmiocie stosowania środków zapobiegawczych, w tym wystąpienia do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Dział Prasowy

Prokuratury Krajowej

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2021-02-23
Data udostępnienia informacji: 2021-02-23
Liczba odsłon: 4 588