środa, 23 stycznia 2019

Kolejne zatrzymania w sprawie dotyczącej wyłudzenia podatku VAT

Kolejne zatrzymania w sprawie dotyczącej wyłudzenia podatku VAT

Dzisiaj (23 stycznia 2019 roku) na polecenie prokuratora Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie zatrzymano kolejne 3 osoby w sprawie dotyczącej wyłudzenia podatku VAT.

Grupa tworzyła fikcyjne dokumenty

W toku postępowania prokuratorzy ustalili, że zatrzymani wchodzili w skład zorganizowanej grupy przestępczej działającej w okresie od 25 sierpnia 2015 roku do 26 kwietnia 2016 roku, w Jarosławiu, Krakowie i innych miejscowościach na terenie całego kraju. Grupa wyłudzała podatek VAT poprzez tworzenie fikcyjnej dokumentacji kupna-sprzedaży towarów. Zatrzymani popełniali przestępstwa skarbowe przeciwko obowiązkom podatkowym związanym z wystawianiem nierzetelnych faktur VAT w celu obniżenia podatku należnego i spowodowania uszczupleń należności publicznoprawnych wielkiej wartości.

Zatrzymani usłyszą zarzuty

Prokurator Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie przedstawi zatrzymanym zarzuty w szczególności udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 par. 1 kodeksu karnego oraz zarzuty za przestępstwa skarbowe.

Po wykonaniu czynności procesowych z podejrzanymi prokurator podejmie decyzje co do stosowania środków zapobiegawczych.

Dotychczas w sprawie zarzuty usłyszało 10 podejrzanych. Wobec 3 osób stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Śledztwo ma rozwojowy charakter, prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa  

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-01-23
Data udostępnienia informacji: 2019-01-23
Liczba odsłon: 2 951