czwartek, 09 maja 2019

Kolejne zatrzymania w sprawie powoływania się na wpływy w instytucjach publicznych

Kolejne zatrzymania w sprawie powoływania się na wpływy w instytucjach publicznych

Dzisiaj (9 maja 2019 roku) na polecenie prokuratora Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby w sprawie dotyczącej powoływania się na wpływy w instytucjach publicznych. Po doprowadzaniu do prokuratury usłyszą oni zarzuty.

Czyny korupcyjne

W toku postępowania prokurator Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu ustalił, że dochodziło do czynów korupcyjnych polegających na powoływania się na wpływy w instytucjach publicznych w zamian za korzyść majątkową w postaci różnych kwot pieniędzy.

Ponadto w trakcie śledztwa prokurator ustalił, że dochodziło do wręczania korzyści majątkowych, bądź też ich obietnicy przedkładanej Jarosławowi W., powołującemu się na wpływy we wrocławskich instytucjach publicznych, w zamian za jego ,,pomoc” w załatwieniu różnych spraw prowadzonych w urzędach.

Czynności procesowe

Po przeprowadzaniu czynności procesowych z zatrzymanymi i ogłoszeniu im zarzutów prokurator podejmie decyzję co do stosowania środków zapobiegawczych.

Wcześniej w ramach prowadzonego postępowania skierowano akty oskarżenia przeciwko byłemu senatorowi Józefowi P. oraz jego asystentowi – Jarosławowi W.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

O sprawie pisaliśmy:

Akt oskarżenia przeciwko byłemu senatorowi Józefowi P. i jego asystentowi

Kolejny akt oskarżenia przeciwko byłemu senatorowi Józefowi P.

 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-05-09
Data udostępnienia informacji: 2019-05-09
Liczba odsłon: 1 241